; charset=UTF-8" /> Mentor Eğitimi | MDA

Mentor Eğitimi

NİÇİN GİRİŞİM MENTORLUĞU ?

Bir girişimin başarıya ulaşması için dışardan sağlanabilecek destekler içinde en kritik olanının Mentorluk olduğuna inanıyoruz.

Mentorluk sadece başlangıç aşamasındaki bir işletmenin değil, büyüme aşamasındaki hatta doygunluğa ulaşmış büyük bir işletmenin bile başarısında önemli bir etken olabilmektedir.

Yurt dışında yapılan farklı araştırma ve çalışmalarda etkin mentorluk alan firmaların başarı oranlarının, %330 ila %700 oranlarında arttığı tespit edilmiştir. Mentorluk programlarına yapılan yatırımlarda ROI,  %890’ları bulan yüksek oranlarda hesaplanmıştır.

MNT olarak ana faaliyet alanlarımızdan biri mentorluk hizmetlerinin daha nitelikli, sonuç odaklı hale getirilmesi ve yaygınlaştırılmasıdır.

 

GİRİŞİM MENTORLUĞU EĞİTİMLERİMİZ

Dünyadaki örneklerine uygun ancak yerel ihtiyaçlara uyarlanmış,

Eğitmenlerimizin 100’lerce Startup ve İşletmeye, 1000’lerce saatlik mentorluk deneyimi ile geliştirilmiş,

1,5 yıl içinde 11 sınıf ve 220 mentor adayına eğitim verme deneyimi ile olgunlaşmış,

Tübitak 1601 Mentor Eğitimi Programı kapsamında onaylanmış ve uygulanmış içerik ve eğitmen kadrosuna sahip,

Teorinin ötesinde, eğitmenlerimizin saha deneyimleri ve gerçek vakalar ile zenginleştirilmiş, uygulama yoğun bir eğitim programıdır.

Bugüne kadar girişim mentorluğu eğitim programımıza yatırımcılar, ekosistemde mentorluk yapan ya da yapmak isteyenlerin yanı sıra büyük şirketlerin üst düzey yöneticileri, inovasyon, arge ve dijital dönüşüm bölümlerinin yöneticileri de katılım sağlamıştır.

 

EĞİTİM  KAPSAMI

Toplam net 42 saatlik eğitim boyunca mentor adayları girişimcilik ekosistemi, inovasyon, teknoloji girişimciliği, startup’lar, startup fonlaması ve yatırım ile ilgili temel bilgileri almanın yanı sıra mentorluk becerilerini geliştirmek için sosyal yetkinlikler üzerine uygulamalı çalışma yapma fırsatı bulacaktır. Mentorluk uygulamalarında donanımlı olabilmeleri için gerekli teknik bilgileri almanın yanı sıra somut olarak kullanabilecekleri araç ve metodları da uygulamalı olarak öğreneceklerdir.

Kurumlara özel eğitim programlarının yanı sıra genel katılıma açık eğitimler de düzenlemekteyiz.

Bundan sonraki ilk genel katılıma açık eğitimimiz 9 Mayıs 2017 tarihinde başlamaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen academy@mentorsnetwork.net  adresine mesaj atınız.